K14: Ιεράπολη – Ηρακλής Π. 0-2

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά εκτός έδρας, για την Κ14 του Ηρακλή Περιστερίου, που επικράτησε με σκορ 0-2 της Ιεράπολης, στο γήπεδο των Ορυζόμυλων.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Αργύρη Πούλου ήταν καλύτεροι στο σύνολο του αγωνιστικού χρόνου, πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (έχοντας αρκετές ευκαιρίες για υψηλότερο σκορ ημιχρόνου) και δεν επέτρεψαν επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία τους.

Σκόρερς: – / 4′ Γαβριελάτος, 46′ Πούλος.

Διαιτητής: Μαμουνής.

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Νίκας, Τσιλαβής, Βουρλιώτης, Δρίβας, Χατζηιωακειμίδης Κ., Ασλανίδης, Σακκάκος, Τσούπης, Σιγαλός, Πίρε, Μαρας (Τσοκαλης, Βαγενάς, Χατζηιωακειμίδης Α., Μιχάλης)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σταυρόπουλος, Καραμανώλης, Βυθούλκας, Χρήστου, Μπαρούς, Πλιάσσας, Πλάκου, Ζάρκαλης, Κολιτσόπουλος Α., Λουκάς, Γαβριελάτος (Ηλιόπουλος, Κολιτσόπουλος Θ., Πούλος, Μαρκέτος).