“Φιλική” νίκη Ομίλου στη Χρυσούπολη

Φιλική αναμέτρηση μικτών κλιμακίων Κ18 και Κ16 για Ηρακλή και Α.Ο. Περιστερίου, το απόγευμα του Σαββάτου, στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Ομίλου με 1-0 και γκολ του Τσακλάνου στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης. Ο σκόρερ είχε και κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι (μετά από εκτέλεση κόρνερ) στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Δυνατό παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο, με πολλές προσωπικές μονομαχίες, αλλά χωρίς σημαντικές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες (από δύο μακρινά σουτ).

Στο δεύτερο και μετά το γρήγορο γκολ, “άνοιξε” λίγο το παιχνίδι, με τον Ηρακλή να ψάχνει την ισοφάριση, αλλά δύο φορές ο Λευθεριώτης και μία το κάθετο δοκάρι ύψωσαν απαγορευτικό.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γιάφαλης, Οικονομάκος, Πετρόχειλος, Ζενέτος, Καλογήρου, Δρουγουνάκης, Μπενέτος, Σακάι, Μαγκίτσας, Νατσάκος, Δρακόπουλος.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Λευθεριώτης, Κατραπρακάκης, Μπέσιος, Μάσαμπ, Πλευρίτης Δ., Κεχαγιάς, Τσακλάνος, Δημητρίου, Κατσίκης, Μπρκόβιτς, Παπα (Τσούτσης, Παρτσακλός).