ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: “2” του Ομίλου στα Λιόσια

Με χατ τρικ του Ντέιβιντ, οι Παμπαίδες του Α.Ο. Περιστερίου πέρασαν αλώβητοι από το γήπεδο Ιλίου, επικρατώντας με σκορ 3-2 του αντίστοιχου συγκροτήματος Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πολύδωρου Τσίγκου βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου, αλλά κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Στην επανάληψη ήταν καλύτεροι και πιο αποτελεσματικοί, πέτυχαν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων και να μην επιτρέψουν στους γηπεδούχους, παρά μόνο να μειώσουν σε 2-3 λίγο πριν την εκπνοή.

Τα γκολ των νικητών πέτυχε ο Ντέιβιντ, στο 28′, στο 48′ και στο 53′.

Έπαιξαν οι Δαούλας, Τατίογλου, Κλουβάτος, Θεοδωρόπουλος, Βότσι, Χαλκιαδάκης, Ντέιβιντ, Σπυρόπουλος, Καμπάσι, Μίλε και Πετρίδης, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα αλλαγών, λόγω των πολλών απουσιών (ιώσεις).