ΠΑΙΔΕΣ: Ιεράπολη – Α.Ο. Περιστερίου 0-4

Με ευρεία εκτός έδρας νίκη (0-4), οι Παίδες του Α.Ο. Περιστερίου ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση στον Α’ όμιλο και πλέον εκκινούν τον δεύτερο γύρο με το βαθμολογικό μπόνους των 2 βαθμών.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σάκη Αναστασόπουλου δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στο συγκρότημα της Ιεράπολης, που άντεξε ένα ημίχρονο στην πίεση του Ομίλου, χωρίς όμως να απειλήσει την εστία των Λευθεριώτη και Ασπρομάτη στη διάρκεια της αναμέτρησης.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη ανέβασαν ρυθμούς και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και αξιοποιώντας τρεις από αυτές ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο τελικό 0-4.

Σκόρερς: – / 25′ Κατσίκης, 39′, 49′ και 55′ Μπρκόβιτς.

Διαιτητής: Θεοδωρίδης.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Λευθεριώτης (50′ Ασπρομάτης),Μπίμπα, Μπέσιος, Μάσαμπ (50′ Δουλής), Διονυσόπουλος, Τσιλεπής (55′ Λυμπέρης), Παντελής (50′ Δαούλας), Μπαρδάκης, Κατσίκης (55′ Παπαχριστοδουλου), Κεχαγιάς, Μπρκόβιτς.