ΠΑΙΔΕΣ: Ηρακλής-Αστέρας Χ. 1-1

Η ισοπαλία δεν βόλευε κανέναν, αλλά ήταν τελικά το αποτέλεσμα που σφράγισε την αναμέτρηση των Παίδων, Ηρακλή Περιστερίου και Αστέρα Χαϊδαρίου, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Το πρώτο μέρος ανήκε στους φιλοξενούμενους που πατούσαν καλύτερα στο χορτάρι, δημιούργησαν ευκαιρίες και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με το υπέρ τους 0-1.

Μοιρασμένο παιχνίδι στην επανάληψη, χωρίς μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα από εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ. Έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, χωρίς όμως να αλλάξει τίποτε περαιτέρω στα 7 λεπτά που απέμειναν ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σκόρερς: 65′ Γκούντουβας / 24′ Ζαρκαλης.

Διαιτητής: Ντέμσιας.

ΗΡΑΚΛΗΣ Π.: Καναβάκης, Φράγκος Α., Παλιούρας, Οικονομάκος, Χρυσανθόπουλος, Ζενέτος, Πετρόχειλος, Κολοκώτσιος, Γκούντουβας, Δούλκαρης, Γρηγοράκος (Σαρμπάνης, Μπενέτος, Νταλλής, Φαράκλας, Φράγκος Μ., Λαρεντζάκης, Δασκαλόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Μοσχονάς, Περιβολαράκης, Μυλωνάς, Αντωνόπουλος, Πολυκρέτης, Καρμπόνης, Κατηφόρης, Τζωρτζίνης, Ζαρκαλης, Γκλεζάκος, Αλέκος (Γκιόκας, Κουκούλης, Αρβανίτης, Μπουλούμπασης, Χρυσοχόος, Παλληκάρης, Αποστολόπουλος).