Ν. Δραπετσώνας – Ν. Ατρομήτου 0-13

Παιχνίδι που δεν αντέχει πολλή κουβέντα και αναλύσεις η αναμέτρηση των Νέων Δραπετσώνας με τις Νέες Ατρομήτου στο δημοτικό γήπεδο “Ι. Βάζος” της Δραπετσώνας και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 0-13 για τον περιστεριώτικο σύλλογο.

Οι φιλοξενούμενες αξιοποίησαν μεταξύ άλλων πέντε εκτελέσεις κόρνερ της Payton Williams, που με τη σειρά της σκόραρε με σουτ εκτός περιοχής, ενώ είχε και οριζόντιο δοκάρι σε μία ακόμη προσπάθειά της στο 60′.

Δοκάρι είχε και η Λίνα Στεροπούλου με κεφαλιά από κοντά στο 36′.

Τρία γκολ για τις Κατερίνα Βέρρα και Αθηνά Γιούσια και δύο από την McKaela Schmelzer που άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό και την Jasna Djordjevic που σκόραρε στο φινάλε και των δύο ημιχρόνων.

Σκόρερς: – / 3′ και 35′ Schmelzer, 9′, 26′ και 57′ Βέρρα, 31′, 37′ και 63′ Γιούσια, 45′ και 86′ Djordjevic, 47′ Williams, 72′ Γιαννή, 74′ Γατούδη.

Διαιτητής: Κοτσωνούρη. Βοηθοί: Τσαλλα, Κορεστη.

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ: Ψυρρή (46′ Μαρασίδη), Αποστόλου (63′ Γατσουλια), Στεροπούλου, Σκάγκου (46′ Γιαννή), Βέρρα, Williams (63′ Αυδίκου), Schmelzer, Djordjevic, Κριεζή, Γατούδη, Γιούσια.