ΝΕΟΙ: Κεραυνός Πετρ.-Φοίνικας Π. 0-4

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, οι Νέοι του Φοίνικα Περιστερίου έφτασαν στο επιβλητικό 0-4, στην Πετρούπολη, επί του τοπικού Κεραυνού.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Χιώτη άργησαν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, αλλά δεν έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα τον έλεγχο της αναμέτρησης, ούτε ενδιαφέρθηκαν να διαχειριστούν απλά το υπέρ τους αποτέλεσμα ημιχρόνου (0-2) στην επανάληψη.

Με τη νίκη αυτή έφτασαν τους 19 βαθμούς, μετά από οκτώ αγωνιστικές στη δεύτερη φάση, μετρώντας 6 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα (από το δεύτερο τμήμα του Αίμου Πετρούπολης).

Σκόρερς: – / 37′, 40′ 46′ Κατσούλης, 78′ Σεφέρι

Διαιτητής: Καλοπίσης. Βοηθοί: Κοντοπάνος, Παπαδόπουλος.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ.: Αντωνιάδης, Ρέντζος, Παλάι Ρ., Ανδρέου, Χατζηνάκης, Ζαρκαλη, Σοφιανός, Μαλαματίνης, Σακκάς, Παλάι Κ., Τσιρικόπουλος (Μπενέσης, Γομάτος, Αναγνωστόπουλος).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.: Γιαννόπουλος, Γιώτης, Μπεντεβής, Νάζος, Κολοκοτρώνης, Φωτόπουλος, Μίλε, Φούντο, Κατσούλης, Σεφέρι, Μπίλης (Πάπα, Ρότα, Σκόνδρας, Καζάνης, Αχλάδης).