ΝΕΟΙ: Αγ. Ιερόθεος – Ολυμπιακός Ν.Λ. 1-1

Σ’ ένα παιχνίδι που κάθε άλλο παρά απηχούσε τον βαθμολογικό πίνακα του 9ου ομίλου, οι Νέοι του Αγίου Ιεροθέου υποχρεώθηκαν, σύμφωνα με την εξέλιξη της αναμέτρησης, σε ισοπαλία με σκορ 1-1 από την εκ των πρωτοπόρων ομάδα του Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων, στο γήπεδο της Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Βαφειάδη προηγήθηκαν πέντε λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους με τον Χαλίκη, αλλά παρά τις ευκαιρίες με Βεντουρή, Δήμα, Σαρτερη δεν κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα στο σκορ και τιμωρήθηκαν γι’ αυτό πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας, όταν από ολιγωρία στο ανασταλτικό κομμάτι, δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης.

Διαιτητής: Στάμος. Βοηθοί: Χιονης, Κελεκίδης.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Τσαρούχας, Χατζής, Κολλιόπουλος (50′ Ψαρράς), Μαντάς (30′ Πάνε), Ντέντης, Χαλίκης, Δήμα, Τσέλεγκερ, Σαρτερης (58′ Βασιλείου), Θηβαίος, Βεντουρής (64′ Πιττης).