Β’ εθνική: Νέες Ατρομήτου – Χανιά 2-1

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, οι Νέες Ατρομήτου έκαναν ποδαρικό με το… δεξί στο 2020, επικρατώντας με σκορ 2-1 του Α.Ο. Χανίων, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Μετά από ένα αναποτελεσματικό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Περιστερίου πήγε στα αποδυτήρια -για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων- πίσω στο σκορ με 0-1, έχοντας χάσει αρκετές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, παρ’ ότι οι αναξιοποίητες φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία συνεχίστηκαν, οι Σεφεριάδη και Γεωργοπούλου βρήκαν γκολ με… ριμπάουντ μετά από σέντρα Σκάγκου και εκτέλεση φάουλ της Κόπελου και οδήγησαν στην ανατροπή, το τρίποντο και τους 13 βαθμούς στον 3ο όμιλο της Β΄εθνικής κατηγορίας.

Διαιτητής: Κοτταρά. Βοηθοί: Τσιφλάκος, Τσάλλα.

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ: Κυριακίδου, Σκάγκου, Μαμάνη, Κουκουλοπούλου, Αποστόλου, Σαμίου, Ιωάννου, Μπριάνα, Σεφεριάδη, Κόπελου, Τσομπανοπούλου Φ. (Γεωργοπούλου, Παθιακάκη, Γκουγκούση, Άχμαντ).