Νέες Ατρομήτου – Νίκη Τραγανού 8-0

Έδειξαν τα… δόντια τους και τις προθέσεις τους με το “καλημέρα” στο πρωτάθλημα της Β εθνικής οι Νέες Ατρομήτου, επικρατώντας με το ευρύ 8-0 της Νίκης Τραγανού, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Οι νεαρές ποδοσφαιρίστριες της Καλομοίρας Κοντομίχη δεν επέτρεψαν την παραμικρή αμφισβήτηση της ανωτερότητάς τους, ούτε άφησαν περιθώρια στις φιλοξενούμενες να πιστέψουν ότι μπορούν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι της πρεμιέρας.

Με 3-0 σκορ ημιχρόνου, όλα έγιναν ευκολότερα στην επανάληψη, στη διάρκεια της οποίαςυπήρξαν θεαματικότερες στιγμές, άλλα πέντε γκολ και ένα χαμένο πέναλτι.

Σκόρερς: 2′ Βέρρα, 30′ Γατούδη, 41′, 71′ και 84′ Βλασσοπούλου, 41′ και 76′ Γιούσια, 80′ Κριεμπάρδη / –

Διαιτητής: Πατεράκης. Βοηθοί: Βαμβακάς, Τζέλος.

ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ: Ψυρρή (Μαρασίδη), Κριεζή (Γκουγκούση), Στεροπούλου, Αποστόλου (Ταμβάκη), Κριεμπάρδη, Βλασσοπούλου, Σαμιου (Μπριάνα), Βέρρα, Φυτίλη, Γατούδη (Κόπελου), Γιούσια.