Κ19: Λεβαδειακός-Ατρόμητος 0-2

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έγραψε την ιστορία στο φύλλο αγώνα της αναμέτρησης των Κ19, Λεβαδειακού και Ατρομήτου Αθηνών (0-2), στο δημοτικό γήπεδο Αγίου Γεωργίου.

Το συγκρότημα του Πέτρου Κοντοβράκη είχε τον έλεγχο, δεν αξιοποίησε τον δυσανάλογο αριθμό τελικών προσπαθειών σε σχεση με το σκορ 0-2 (είχε και δοκάρι με τον Λέντζα) και παρέμεινε με το εύθραυστο 0-1 έως το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν και ο νεοεισελθών Λιλιος διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Η ομάδα του Περιστερίου είναι μόνη τρίτη, δύο βαθμούς μακριά από τους Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ (19 έναντι 21).

Σκόρερς: – / 37′ Μπέκος, 90+’ Λιλιος.

Έπαιξαν οι Δήμος, Σκλάβος, Κούτρας, Σταματούλας, Γκίνι, Βαμβακούσης, Πιζάνιας (69′ Λέντζας), Αμπαρτζίδης (85′ Λιλιος), Παγώνης (60′ Μουντές), Δαλαμήτρας (60′ Τσαγγάρης), Μπέκος ((85′ Δαμουλιανος).