Κ19: Ατρόμητος Αθ. – ΟΦΗ 2-1

Σ’ ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, η Κ19 του Ατρομήτου Αθηνών προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ και τελικά επιβλήθηκε του αντίστοιχου συγκροτήματος του ΟΦΗ, με 2-1.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Καραμάνης στο 11′ και οι αναξιοποίητες ευκαιρίες των Δαλαμήτρα, Τσαντίλα – Σωμαράκη και Αποστολάκη που ακολούθησαν ως το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους, έστειλαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με το 1-0.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, και συγκεκριμένα στο 53′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη από πλάγια θέση. Τρία λεπτά αργότερα ο Δήμος είπε “όχι” στην ολική ανατροπή και τον Αποστολάκη και στο 65′ ο Δαλαμήτρας πέτυχε το 2-1, από σέντρα του Τρόκα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Δήμος, Πομώνης, Γκαμάνης, Σταματούλας, Τρόκα, Μουντες, Καραμάνης, Τσαντίλας, Γκαρτζονικας, Μπουρνέλης, Δαλαμήτρας (Παροτσίδης, Γκουτίδης, Γκίνι).