Κ19: Ατρομητος Αθ. – Ολυμπιακός 2-1

Νίκη και καλές γιορτές για την Κ19 του Ατρομήτου Αθηνών, που επικράτησε με σκορ 2-1 του Ολυμπιακού στο ΕΑΚ Ηφαίστου και έκλεισε με χαμόγελα τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το 2021.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του “αστεριού” προηγήθηκαν στο 13′ με τον Σταματούλα να αξιοποιεί εκτέλεση κόρνερ του Λάγγα, ωστόσο οι “ερυθρόλευκοι”νισοφάρισαν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με τον Χαϊκάλη.

Η αποβολή του Φρέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 53ο λεπτό, έδωσε σαφές πλεονέκτημα στους γηπεδούχους, το οποίο “εξαργύρωσαν” μόλις δύο λεπτά πριν την εκπνοή του ενενηντάλεπτου, με τον Δαλαμήτρα (ασίστ Τσαντήλα).

Σκόρερς: 13′ Σταματούλας, 88′ Δαλαμήτρας / 30′ Χαϊκάλης.

Διαιτητής: Σπήλιος. Βοηθοί: Κωστάκης, Καστρινάκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Δήμος, Γεωργόπουλος, Πομώνης, Σταματούλας, Γκίνι, Μουντές, Μπουρνέλης, Καραμανης, Δαλαμήτρας, Τσαντήλας, Λάγγας (Μουτσης, Κούτρας, Παγώνης, Οικονόμου).