Κ18(SL): Κηπούπολη-Κεραυνός Πετρ. 5-3

Με σκορ ημιχρόνου 0-2, που έγινε και 0-3 με τη έναρξη της επανάληψης, η Κ18 της Κηπούπολης ήταν στα σχοινιά, υποδεχόμενη τον Κεραυνό Πετρούπολης στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Τότε ήχησε το καμπανάκι του ποδοσφαιρικού εγωισμού για το νεανικό συγκρότημα του Δημήτρη Τσουκνάκη (μικτό τμήμα Κ18-Κ16), που χρειάστηκε ένα 20λεπτο δημιουργικού και εκτελεστικού “θυμού”, για να φέρει τα πάνω κάτω και να φτάσει στο τελικό 5-3.

Ο Καμαρινός, στο 55′ με πλασέ σε ασίστ Κατωπόδη, στο 58′ με προβολή μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε εκτέλεση πέναλτι του Τσίκο και στο 69′ με δυνατό σουτ και ο Τσίκο με σουτ, στο 62′ και στο 66′ από ασίστ του Κατωπόδη ήταν αυτοί που οδήγησαν στην επική ανατροπή.

Έπαιξαν οι Γερονικολός, Τσέας Π., Μπουκουρίτσι, Αδαμόπουλος, Σαββουλίδης, Μιχαλόπουλος, Κατωπόδης, Λιατίφης, Τσίκο, Χρονάκης, Παπαδόπουλος Χρ. (Στράγκας, Πίσχος, Ανδρονιώτης, Καμαρινός, Παπακώστας).