Κ18: Φοίνικας – Καματερό 2-1

Ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, έχασε πολλές ευκαιρίες για να κλειδώσει το ματς νωρίτερα (με ευθύνη και του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, Χαιρετάκη) και τελικά έστω και στο τελευταίο λεπτό, η Κ18 του Φοίνικα πήρε το τρίποντο στην πρεμιέρα της δεύτερης φασης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Μπάμπη Σαρρή αδικούνται από το σκορ ημιχρόνου (1-0), αλλά δεν ήταν το ίδιο απαιτητικοί (και πάλι όμως είχαν ευκαιρίες) στην επανάληψη και αφού γλύτωσαν το “έμφραγμα” ένα λεπτό νωρίτερα, στο 80′ βρήκαν το γκολ της νίκης που σε κάθε περίπτωση άξιζαν.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Φώτη Βασιλείου, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή, μόλις στα 40 του χρόνια και υπήρξε νεαρός ποδοσφαιριστής της Ακαδημίας του Φοίνικα.

Σκόρερς: 10′ Βασιλόπουλος, 80′ Ανδριανάκος / 68′ Παναγιωτόπουλος.

Διαιτητής: Καρράς. Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Γεωργίου.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Διαμαντης, Σκουτερης, Χαβαλίνας, Ανδριανάκος, Αρβανιτίδης, Καραμετος, Βασίλενας, Βαβίλης, Χολέβας, Θεοδωρακόπουλος, Βασιλόπουλος (Παπαπαναγιώτου, Κοκκώνης, Καραγιώργος, Σταυρόπουλος, Μακεδόνας, Ξαγοράρης).