Κ18: Φοίνικας-Άρης Πετρ. 4-1

Στην καλύτερη ίσως βραδιά της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, η Κ18 του Φοίνικα ήταν σαφώς ανωτερη του αντίστοιχου συγκροτήματος του Άρη Πετρούπολης και επικράτησε με σκορ 4-1 στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιρστές του Μπάμπη Σαρρή δεν μετέφρασαν την υπεροχή του πρώτου μέρυς σε γκολ, αφού πέτυχαν μόλις ένα και μ’ αυτό πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Αντίθετα στο πρώτο μισό της επανάληψης βρήκαν άλλες δύο φορές τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα και στην πρόσκαιρη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους (3-1), απάντησαν μ’ ένα ακόμη και την διαμόρφωση του τελικού 4-1.

Σκόρερς: 7′ Βασιλόπουλος, 48′ Βασίλενας, 52′ Κόπελας, 73′ Ρέντζος / 59′ Ναζεράι,

Διαιτητής: Τζανογλου. Βοηθοί: Ρισσάκης, Τζίβρας.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Διαμαντής, Μαγαλιός, Σκουτερης, Καραμετος, Αρβανιτίδης, Παπαπαναγιώτου, Βασιλόπουλος, Βασιλάκης, Βασίλενας, Θεοδωρακόπουλος, Κόπέλας (Ρέντζος, Κοκκώνης, Ανδριανάκος, Σταυρόπουλος, Χαβαλίνας, Καραγιώργος).