Κ18: Πλάτων – Άμιλλα Π. 2-3

Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, έφερε το ματς στα ίσα πριν την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων και στην επανάληψη επιχείρησε και πέτυχε την πλήρη ανατροπή η Κ18 της Άμιλλας Περιστερίου, που έφυγε νικήτρια από το γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος με σκορ 2-3, επί του Πλάτωνα.

Οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν με τον Πήδουλα για το 1-1 (σκορ ημιχρόνου) και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κατσιούλα (το κέρδισε ο Κουτρούλας) πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα.

Στην ισοφάριση των γηπεδούχων (2-2) οι ποδοσφαιριστές της Άμιλλας απέρριψαν τη διαχείριση του ισόπαλου σκορ και ζήτησαν τη νίκη, για να ανταμειφθούν δύο λεπτά πριν την εκπνοή με κεφαλιά του Γκορίτσι (2-3) και να φτάσουν έτσι στο 2/3 στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Διαιτητής: Γκουντας. Βοηθοί: Καμπιώτης, Ιακωβάκης.

ΑΜΙΛΛΑ: Μαϊδανός, Καπίρης Γ., Μπόντε, Ρότσι, Ρεπάι, Κατσιούλας, Παναγκασίδης, Καπίρης Κ., Γκορίτσι, Κωφίδης, Πήδουλας (Κουτρούλας, Αντζέι, Τότσι, Μπαντές).