Κ18: Κηπούπολη – Καματερό 1-0

Επιστροφή στις νίκες, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία στο ντέρμπι με τους Αγίους Αναργύρους για την Κ18 της Κηπούπολης και μάλιστα επί του πρωτοπόρου (με 3/3) συγκροτήματος του Καματερού (1-0).

Η ομάδα του Δημήτρη Τσουκνάκη ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο έβαλε τις βασεις με το πλασέ του Σκαμάνη στο “παραθυράκι” της εστίας και είχε τις ευκαιρίες για μεγαλύτερο προβάδισμα.

Η επανάληψη ήταν περισσότερο μοιρασμένη, έπεσε και ο ρυθμός, αλλά και απουσίασαν οι μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί ως τελικό, το σκορ ημιχρόνου.

Σκόρερς: 15′ Σκαμάνης / –

Διαιτητής: Παπαδόπουλος. Βοηθοί: Νταρακλίτσης, Παλάσκας.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Παυλάτος, Σούμπας, Μπίσκος, Φαρμάκης Β., Κλειδής, Φαρμάκης Ι., Λέμης, Σταματογιαννόπουλος, Εμμανουήλ, Σκαμάνης, Σοφός (Χαροκόπος, Τσέας Β., Κατωπόδης, Γερονικολός, Ρήγας, Τσίκο, Δούμας).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κουτσίκος, Παλυβός Α., Βανικιώτης Ν., Αντωνόπουλος, Βανικιώτης Ε., Βαρουξής, Παλυβός Κ., Τόλλιας, Ελευθερογλου, Κυρίτσης, Ζαχαρόπουλος (Νικολάου, Παπαδόπουλος, Πέτρου, Τσιώλης).