Κ18: Κηπούπολη – Ιάσων 3-3

Η Κ18 της Κηπούπολης προηγήθηκε με 2-0, με δύο εντυπωσιακά τέρματα των Κλειδή και Μούτσιου και μ’ αυτό το σκορ ημιχρόνου, αλλά κυρίως την αγωνιστική εικόνα των δύο ομάδων στο χορτάρι, τίποτε δεν προμηνούσε όσα ακολούθησαν!

Στην επανάληψη, ο Ιάσων βελτιωμένος προς το καλύτερο, η Κηπούπολη μάλλον επαναπαυμένη στο υπέρ της σκορ και μέχρι το 68′ είχαμε πλήρη ανατροπή δεδομένων, με την ομάδα του Ιλίου να περνάει μπροστά με 2-3 και να βάζει ισχυρή παρακαταθήκη για τη νίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ξαναζωντάνεψαν οι γηπεδούχοι και μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες (73′ και 77′) έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας με κεφαλιά του Μαργέτη στο 79‘.

Διαιτητής: Μπόντζος. Βοηθοί: Μπιμπάκης, Κελεκίδης.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Μανώλης, Κλειδής, Μούτσιος, Λιατίφης, Ρήγας, Σταματογιαννόπουλος, Λένης, Σκαμάνης, Θεοχαρίδης, Σοφός, Νίκος (Μαργέτης, Βετούλιας, Κωνσταντόπουλος, Βαρζάκης).