Κ18: Κηπούπολη – Άμιλλα 6-6

Καταιγίδα γκολ έκρυβε το ηλιόλουστο πρωινό του Σαββάτου στο γήπεδο της Χρυσούπολης στην αναμέτρηση των Κ18, Κηπούπολης και Άμιλλας.

Ένα παιχνίδι “φουλ επίθεση με… ξαφνικές άμυνες”, όπως χαριτολογώντας το χαρακτήρισε ο Δημήτρης Τσουκνάκης, που εν τέλει ανέδειξε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 6-6.

6-6 (80+) Κουτρούλας πλασέ

Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους ως λανθασμένη υπόδειξη πέναλτι σε προχωρημένο χρόνο καθυστερήσεων (4ο λεπτό), ενώ σημειώθηκε από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ στην επαναφορά της μπάλας μετά από την απόκρουση του Μανώλη και μετά από κεφαλιά πάσα.

Σε κάθε περίπτωση όμως δεν μπορεί να χαλάσει μία όμορφη ποδοσφαιρική ιστορία.

Διαιτητής: Κωσταγιάννης. Βοηθοί: Κατελανάκης, Πίτσος.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Αλεξιάς, Μούτσιος, Μιχαλόπουλος, Φαρμάκης Β., Ρήγας, Λέμης, Νίκου, Μπούρης, Σοφός, Σταματογιαννόπουλος, Λιατίφης (Τσίκο, Κατσάτσος, Μανώλης.

ΑΜΙΛΛΑ: Μαϊδανός, Πεφάνης, Πήδουλας, Σαχμπαζίδης, Ρεπάι, Κατσιούλας, Ασίμης, Κουτρούλας, Κωφίδης, Γκορίτσι, Ριζόπουλος (Καπίρης, Τσώλης, Παπαδάκης).