Κ18: Α.Ε. Ιλίου – Ήφαιστος 1-3

Δυσκόλεψαν τους εαυτούς τους η Κ18 του Ηφαίστου Περιστερίου, στο Ίλιον, κόντρα στην Α.Ε. Ιλίου, αλλά τελικά πήραν το τρίποντο με σκορ 1-3.

Αφού έχασαν ένα τσουβάλι γκολ στο πρώτο μέρος και το ειδαν να ολοκληρώνεται στο 0-0, μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη και με δύο γκολ σε έξι λεπτά πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Από μια πολύ καλή εκτέλεση κόρνερ η Α.Ε. Ιλίου ξαναμπήκε στο παιχνίδι και για ένα δεκάλεπτο πίεσε τους φιλοξενούμενους, αλλά με γεμίσματα και χωρίς κάποια κλασσική ευκαιρία για γκολ.

Το 1-3 διαμορφώθηκε λίγο πριν την εκπνοή και είναι εν τέλει περισσότερο αντιπροσωπευτικό της αγωνιστικής εικόνας στο σύνολο του 80λεπτου.

Σκόρερς: 60′ Καραμανέας / 41′ Καραλάκης, 47′ Μαργαρώνης, 79′ Γονής.

Διαιτητής: Κορρές. Βοηθοί: Τράντας, Στεφανοπούλου.

Α.Ο. ΙΛΙΟΥ: Μπέλλας, Σπανουδάκης, Αθανασόπουλος, Καραμανλής, Καραμανέας, Κότσι, Μαυροειδής, Καραντώνης, Τσιμογιάννης, Γεροπαπάς, Γιαννικάκης (Μανίκας, Δουρμούσης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Καραγκούνης, Πουρίκη, Τζωρτζακάκης, Παληογιάννης, Φίλιας, Μαργαρώνης, Στόινα, Γιαννόπουλος, Καραλάκης, Γονής, Τουρτούλη (Κανναβός, Δεμίρης, Κολοκώτσιος).