Κ18: Αρης Πετρ. – Ηρακλής Π. 0-5

Με προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο (πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα), η Κ18 του Ηρακλή Περιστερίου δεν έδειξε την παραμικρή διάθεση για χαλάρωση και διαχείριση του υπέρ της αποτελέσματος.

Συνέχισε σε υψηλούς ρυθμούς στην επανάληψη, βρήκε άλλες τρεις φορές τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα και εκτόξευσε το τελικό σκορ στο 0-5, κάνοντας το 3/4 στον 1ο όμιλο της ΕΠΣΑ.

Στην αντίπερα όχθη, ο Άρης Πετρούπολης δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το τέμπο που επέβαλλαν οι φιλοξενούμενοι και όταν μάλιστα δεν ευτύχησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι με την έναρξη της επανάληψης (είχαν δοκάρι και μία ακόμη χαμένη ευκαιρία) αποδέχθηκαν το μοιραίο.

Σκόρερς: – / 20′, 54′ Γκούντουβας, 24′ Δρουγουνάκης, 62′ Μουντζουγιάννης, 71′ Ζενέτος.

Διαιτητής: Βρανάς. Βοηθοί: Μπόντζος, Ναούμ.

ΗΡΑΚΛΗΣ Π.: Γιάφαλης, Ζενέτος, Πετρόχειλος, Σιάρκας, Οικονομάκος, Καλογήρου, Στόινα, Δρουγουνάκης, Γρηγοράκος, Βαρδαραμάτος, Γκούντουβας (Νατσάκος, Μουντζουγιάννης, Μαγκίτσας, Παπαποστόλου, Χάνα).