Κ18: Απόλλων – Φοίνικας 4-1

Πιο γεμάτο ηλικιακά ρόστερ η Κ18 του Απόλλωνα Αθηνών – Δάφνης (με τέσσερις γεννηθέντες του 2004), είχε καλύτερη διαχείριση της αναμέτρησης με το αντίστοιχο συγκρότημα του Φοίνικα και πήρε το τρίποντο με σκορ 4-1.

Οι νικητές χτύπησαν στο φινάλε των δύο ημιχρόνων, την πρώτη φορά για να ξαναπάρουν το προβάδισμα και να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το υπέρ τους 2-1 και τη δεύτερη με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο για να απομακρύνουν κάθε υποψία επιστροφής των Περιστεριωτών στο παιχνίδι.

Σκόρερς: 13′ Siata, 37′ Risvani, 69′ και 80′ Shasho / 18′ Βασιλόπουλος.

Διαιτητής: Γκίκας. Βοηθοί: Καράμπελας, Μαλανδράκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ. – ΔΑΦΝΗ: Κουρουπάκης, Κρασσάς Σ., Στιακάκης, Πατσουρης, Κεφαλάς, Μπέσιος, Παπασπυρόπουλος, Siata, Risvani, Shasho, Απέργης (Βενέτης, Κρασσάς Γ., Βουλβουτζής, Σιώπας,

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Διαμαντης, Σκουτερης, Χαβαλίνας, Ανδριανάκος, Αρβανιτίδης, Καραμέτος, Βασιλόπουλος, Βασιλάκης, Τσίχλης, Κόπελας, Βασίλενας (Κοκκώνης, Παπαπαναγιώτου, Χρονόπουλος, Σταυρόπουλος, Γκρανόπουλος, Καραγιώργος).