Κ18: Αγ. Ιερόθεος-Άτταλος 1-3

Η απώλεια του πέναλτι (Καράι στο 0-2) στο δεύτερο μισό του Α΄μέρους για να ξαναμπεί στο παιχνίδι πριν την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων και οι χαμένες ευκαιρίες (μετά το 1-2) που θα έφερναν (τουλάχιστον) στα ίσα την αναμέτρηση των Κ18, Αγίου Ιεροθέου και Άτταλου Ν. Φιλαδέλφειας, αποδείχθηκαν κομβικά για την εξέλιξή της.

Η ομάδα του Περιστερίου δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και δέκα λεπτά πριν την εκπνοή του 80λεπτου δέχθηκε το 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Καλύτερος ο Άτταλος στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερος (αλλά όχι το ίδιο ουσιαστικός) ο “Άγιος” στην επανάληψη.

Σκόρερς: 56′ Ντόμπρος / 14′ Καραγεωργίου, 34′ Μπαντας, 70 Hoxhaj.

Διαιτητής: Τζανογλου. Βοηθοί: Μουζας, Ρομποτης.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Κουτσογιάννης, Μαλλής, Ντόμπρος, Χαλικιάς, Παπανικολάου, Θεοδοσίου, Καράι, Βασιλείου, Ρετζεπάι, Τσιάτσης, Duro (Πατεράκης, Μούτσα, Γραφάκος, Τζιμας, Ρήγας, Ραλλης, Παπαδόπουλος).

ΑΤΤΑΛΟΣ: Dhima, Φουσέκας, Spahiv, Βερλης, Μπαντας, Ασημακόπουλος, Ντονης, Αλιμπέρτης, Γυφτάκης, Καραγεωργίου, Lika (Παπακώστας, Hoxhaj, Μαρτουλας).