Κ18: Αίμος Πετρ. – Α.Ο.Περιστερίου 1-6

Μόνη πρώτη με το απόλυτο των βαθμών (4/4), αν και με ματς λιγότερο (έχει κάνει το ρεπό της), η Κ18 του Α.Ο. Περιστερίου που πέρασε επιβλητικά από την Πετρούπολη, επικρστώντας με σκορ 1-6 του τοπικού Αίμου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Χρήστου Παλλίδη ήταν ανώτεροι και σοβαροί καθ’ όλη τη διάρκεια του αγωνιστικού χρόνου, αλλά πιο αποτελεσματικοί στην επανάληψη όταν και πέτυχαν τα τέσσερα από τα έξι τερματά τους (0-2 σκορ ημιχρόνου).

Τρεις σκόρερς (από δύο γκολ ο καθένας τους) στο φύλλο αγώνα της αναμέτρησης που είχε και το ευρύτερο σκορ της πέμπτης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της ΕΠΣΑ.

Σκόρερς: 61′ Κολοκούρας / 4′, 24′ Μπρκόβιτς, 51′, 55′ Κατσαπρακάκης, 57′, 64′ Γεροδημήτρης.

Διαιτητής: Νάτσιος.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ.: Τσιλιμάντος, Χλωρός, Ρούσσος, Ανδρέου, Νεστρουράι, Δημητρίου, Γιαννακάκος, Παυλάκος, Κολοκούρας, Λεβέντης, Ντάλντι (Μπουτσης).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Πύλιος, Μάσαμπ, Μπέσιος, Κόνσολας, Διονυσόπουλος, Τσιλεπής, Γεροδημήτρης, Δημητρίου, Κοριώζος, Μπρκόβιτς, Κατσαπρακάκης (Τσούτσης, Γκουμάς, Παρτσακλός, Λευθεριώτης, Κονόμι).