Κ17: Πανιώνιος – Ατρόμητος 1-1

Και τώρα ο Ολυμπιακός. Η Κ17 του Ατρομήτου Αθηνών ολοκλήρωσε πρώτη και αήττητη το πρόγραμμα του Β’ ομίλου της Superleague και πλέον καλείται να αντιμετωπίσει σε δπλούς αγώνες στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης το αντίστοιχο συγκρότημα του Ολυμπιακού.

Στο τελευταίο του παιχνίδι για τη φάση των ομίλων, το συγκρότημα του Κώστα Παρθενίου αναδείχθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1 με τον Πανιώνιο, στο Α’ δημοτικό γήπεδο Αργυρούπολης “Γ. Κοσικίδης”.

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με γκολ του Βογιατζή στο 36ο λεπτό και η ομάδα του Περιστερίου απάντησε με γκολ του Πούλου στο 68′. Σπαταλήθηκαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν και το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο.

Ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού και αποχώρησης του Γιαννακόπουλου στα τελευταία λεπτά, ενώ είχαν εξαντληθεί οι αλλαγές.

Έπαιξαν οι Βελέντζας, Γιαννακόπουλος, Τσιαμπέλας, Χαραλαμπίδης, Μπέης (31′ Κατσίχτης), Αλεξίου (46′ Μυλωνάς), Λεονταρόπουλος (63′ Καφεντζής), Κώτσης (63′ Καψής), Φανός (57′ Πούλος), Hoxha, Μπάτος.