Κ17: ΟΦΗ – Ατρόμητος Αθ. 0-5

Αντιπροσωπευτικό της αγωνιστικής εικόνας το τελικό 0-5 στο δημοτικό γηπεδο Ελιάς, με την Κ17 του Ατρόμητου Αθηνών να μην αφήνει πολλά περιθώρια αντίδρασης στο αντίστοιχο συγκρότημα του ΟΦΗ.

Στο 7ο μόλις λεπτό ο Μπέης έγινε κάτοχος της μπάλας μετάαπό απόκουση του τερματοφύλακα Μαθιουδάκη και άνοιξε το σκορ και τα γκολ των Λέντζα (πλασέ εντός περιοχής) και Πιζανια (σε αφρούρητη εστία) έφτασαν τον δείκτη στο 0-3, σκορ ημιχρόνου.

Με τον Πιζανια να διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα και τον Μπαλάφα να διαμορφώνει το τελικό 0-5, κύλισε η επανάληψη, με τους γηπεδούχους να αναζητούν μια αντίδραση και το γκολ της τιμής, αλλά χωρίς επιτυχία.

Σκόρερς: – / 7′ Μπέης, 14′ Λέντζας, 32′ και 51′ Πιζανιας, 66′ Μπαλάφας.

Διαιτητής: Κυριακίδης, Βοηθοί: Καφεσάκης, Σιγανός.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Ριπης, Αραπίτσας, Αγγελής (61′ Χουρδάκης), Μπέης, Πούλος, Κουμπάρος, Λέντζας (61′ Ευθυμίου), Αμπαρτζίδης (46′ Δεδε), Πιζανιας (70′ Λιοσης), Ζορμπάς, Μπέκος 46′ Μπαλάφας).