Κ16(SL): Αίμος Πετρ. – Κηπούπολη 2-3

Εκτός έδρας νίκη στην Πετρούπολη, επί του τοπικού Αίμου, για την Κ16 της Κηπούπολης, στο πλαίσιο του τουρνουά Soccerlink.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό, με την Κηπούπολη να ανατρέπει πλήρως το σκηνικό, πριν την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων, με προσωπική ενέργεια και πλασέ του Σταματογιαννόπουλου στο 22′ και μακρινό σουτ του Γιώργη στο 28′.

Και πάλι ο Γιώργης στο 47′ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους με βολέ από πλάγια θέση, με τον Αίμο να μειώνει στο τελικό 2-3 από τη βούλα του πέναλτι στο 57′.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη είχαν και 4 (!) δοκάρια, με εκτέλεση φάουλ του Κολοκυθά, σουτ και κεφαλιά του Σταματογιαννόπουλου και κεφαλιά του Γερεντέ.

Έπαιξαν οι Χριστοφιλόπουλος, Ρισσάκης, Κολοκυθάς, Λόντος, Γιώργης, Μπαρδώσας, Αναστασόπουλος, Γερεντές, Μουλάς, Σταματογιαννόπουλος, Σιουρούνης (Στάμου, Παιδούσης, Μιχάλης, Μίχας, Βασιλείου, Τσαμπάς, Κατρισιώσης).