Κ16(SL): Ένωση – Αίμος Πετρ. 2-0

Παιχνίδι με καλή κυκλοφορία μπάλας και έντονο ρυθμό, η αναμέτρηση των Κ16, Α.Ε. Περιστερίου και Αίμου Πετρούπολης, στο πλαίσιο του τουρνουά Soccerlink, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τις περισσότερες τελικές προσπάθειες μπροστά στην αντίπαλη εστία και αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Αντωνόπουλο για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Αίμος μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να επιστρέψει στο παιχνίδι, δεν τα κατάφερε και στον αντίποδα η Ένωση που ξαναπήρε το πάνω χέρι στο δημιουργικό κομμάτι, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Αλεξανδράκη και έφτασε δίκαια στο τρίποντο (2-0).

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Σπ. Νταλαγεώργος): Τασούλας, Καναβάς, Πανταζής, Μεγαλοοικονόμου, Χατζηβασιλείου, Σταθής, Καραχάλιος, Μαγουλάς Θ., Μαρκέτος, Χαϊκάλης, Αντωνόπουλος, Αλεξανδράκης, Βουλιέρης, Μητρόπουλος.