Κ16(SL): Ένωση – Άφοβος 2-0

Μ’ ένα γκολ και σε κάθε ημίχρονο και νίκη επί του αντίστοιχου συγκροτήματος του Άφοβου, με σκορ 2-0, στο γήπεδο Ηφαίστου, ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πλαίσιο του τουρνουά Soccerlink, η Κ16 της Α.Ε. Περιστερίου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σπύρου Νταλαγεώργου ήταν περισσότερο δημιουργικοί, αλλά χωρίς τιε ανάλογες αριθμητικά τελικές προσπάθειες, ενώ αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο τα τελευταία 15 λεπτά, λόγω τραυματισμού του Αντωνόπουλου.

Το πρώτο τέρμα ήταν αυτογκόλ (από πίεση Αντωνόπουλου), ενώ το δεύτερο σημείωσε με επιμονή στη φάση ο Χαϊκάλης.

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Τασούλας, Κανναβάς, Χατζηβασιλείου, Μαρκέτος Ν., Μαγουλάς, Χαϊκάλης, Αλεξανδράκης, Καραχάλιος, Μεγαλοοικονόμου, Βουλιέρης, Αντωνόπουλος.