Κ16: Φοίνικας – Α.Ο. Περιστερίου 3-2

Νίκη με ανατροπή και με παίκτη λιγότερο για την Κ16 του Φοίνικα που επικράτησε με σκορ 3-2, του αντίστοιχου συγκροτήματος του Α.Ο. Περιστερίου, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 1-2, με καλύτερη κυκλοφορία μπάλας, αλλά χωρίς υπεραριθμία τελικών προσπαθειών.

Με παίκτη λιγότερο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι (έχασαν τον Καραγιώργο με κόκκινη κάρτα στην εκπνοή του Α’ μέρους) διεκδίκησαν τις πιθανότητες επιστροφής στο παιχνίδι και στις καθυστερήσεις του αγώνα πήραν και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Σκόρερς: 9′ Χρυσοστόμου, 65′ (πεν.) Αρβανιτίδης, 72′ Γκρανόπουλος / 7′ (πεν.) και 16′ Ματσούκας.

Διαιτητής: Γκίκας. Βοηθός: Τσάτσιος. Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Καραγιώργος στο 35′

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σιδεράς Π., Γεωργιόπουλος, Zefi, Ψυχάρης, Αρβανιτίδης, Παπαδόπουλος, Νασίμποβ, Βασιλάκης, Χρυσοστόμου, Καραγιώργος, Ρέντζος (Μαζαρος, Κασούνης, Γκρανόπουλος).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Παπαδάτος, Ροζης, Μπετσης, Μπογιατζής, Καραμπέκιος, Σπυρόπουλος, Παπάς, Δημόπουλος, Τατίογλου, Ματσούκας, Παναγιώτης (Τσιφτσής, Φακίτσας, Σενγκιέργκης).