Κ16: Φοίνικας – Αστέρας Χ. 1-0

Την πρώτη του νίκη στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ16 της ΕΠΣΑ πέτυχε ο Φοίνικας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, αφού επιβλήθηκε με σκορ 1-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Αστέρα Χαϊδαρίου, στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο σε κατοχή μπάλας και φάσεις, αλλά τον Φοίνικα να παίρνει το προβάδισμα και να πηγαίνει με το υπέρ του 1-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Μπάμπη Σαρρή μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη.

Δημιούργησαν, αλλά εχασαν, τουλάχιστον 3 κλασσικές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους και στην τελευταία φάση του αγώνα παραλίγο να τιμωρηθούν, με τους φιλοξενούμενους να αστοχούν από πλεονεκτική θέση και το 1-0 να παραμένει ως τελικό σκορ.

Σκόρερς: 19′ Γκιολές / –

Διαιτητής: Πίτσος.

Για τον Φοίνικα έπαιξαν οι Κακουριώτης, Λαμπρόπουλος, Λεγκεγκάι, Κολοβός, Γιώτης, Μπούζο, Πατέλης, Καντάρης, Χάβαρης, Δέλγας, Γκιολές (Φακιδάρης, Σταυρινός, Αναστασόπουλος, Καλαντζής, Τσουκαλάς, Κύρτσιος).