Κ16: Φοίνικας – Άμιλλα 5-0

Με εμφανώς καλύτερα πατήματα και απαιτήσεις στο χορτάρι, η Κ16 του Φοίνικα Περιστερίου έφτασε σε ευρεία επικράτηση επί του αντίστοιχου τμήματος της Άμιλλας Περιστερίου, αν και ουσιαστικά το σκορ “ξεχείλωσε” στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης όταν και σημειώθηκαν τα τρία από τα πέντε συνολικά τέρματα των γηπεδούχων.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Χιώτη έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με επιμέρους σκορ 1-0, διπλασίασαν τα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης και δεν επέτρεψαν αμφισβήτηση της ανωτερότητάς τους.

Σκόρερς: 34′, 45′ Χατζημανώλης, 65‘, 67‘, 68′ Ρέντζος / –

Διαιτητής: Νταρακλίτσης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σιδεράς, Παπαπαναγιώτου, Ρέντζος, Χρονόπουλος, Αρβανιτίδης, Παπαδόπουλος, Βασίλενας, Βασιλάκης, Χατζημανώλης, Καραγιώργος, Τσίχλης (Καπνίσης, Βεργέτης, Βλαχάκης, Κασούνης, Βασιλόπουλος).

ΑΜΙΛΛΑ: Καλύβας, Μπρέγκου, Μουρούτης, Ρεπάι, Νίνης, Χόντζα, Βασιλειάδης, Γκουμας, Τσιολάκης, Ραλλης, Δαμιανής (Παπαγιαννόπουλος, Κωφίδης, Γκόγκα, Δήμτσιας, Ζουγρης, Τσώλης).