Κ16: Νίκη πρόκρισης για Κηπούπολη

Σπουδαία νίκη που της δίνει τη δυνατότητα να κρατάει πλέον στα χέρια την τύχη της σε ό,τι αφορά στην πρόκριση στο γκρουπ των ισχυρών του δευτέρου γύρου της ΕΠΣΑ, πέτυχε η Κ16 της Κηπούπολης κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα της Θύελλας, ως τυπικά φιλοξενούμενη στο γήπεδο Χρυσούπολης (3-4).

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη βρεθηκαν πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό, αλλά μέσα σε έξι λεπτά είχαν ανατρέψει πλήρως την κατάσταση με δύο γκολ του Σερίφη.

Έκτοτε δύο φορές ισοφαρίστηκαν (2-2 και 3-3), αλλά ένα εντυπωσιακό γκολ του Νίκου Τζαγκαράκη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (είχε φτάσει νωρίτερα σε χατ τρικ ο Σερίφης) έδωσε το πολύ σημαντικό τρίποντο στην ομάδα της Κηπούπολης και την έστειλε την 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής: Φραγκόπουλος.

Αγωνίστηκαν οι: Γερονικολός, Ζαραϊδώνης, Τζαβάρας, Σιαφάκας, Σαββουλίδης, Ντούμης, Σερίφης, Σαμούρης, Κατσάτσος, Ανδρονιώτης, Τζαγκαράκης Ε. (Θεοχαρίδης, Μπουκουρίτσι, Χρονάκης, Νότης, Παπαδόπουλος, Καμαρινός, Τζαγκαράκης Ν.).