Κ16: Κεραυνος Πετρ. – Αγ. Ιερόθεος 1-2

Ο Κεραυνός Πετρούπολης πήρε προβάδισμα με τη συμπλήρωση του πρώτου πενταλέπτου από στημένη μπάλα (κόρνερ), αλλά η Κ16 του Αγίου Ιεροθέου ήταν αυτή που καρπώθηκε το τρίποντο, ανατρέποντας πλήρως την κατάσταση, το απόγευμα της Κυριακής, στο Πετρούπολης Β’.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ισίδωρου Χαλιμούρδα (εκτάκτως στον πάγκο) έφεραν το παιχνίδι στα ίσα πριν την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων και μπήκαν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, χωρίς στον υπολειπόμενο χρόνο να δεχθούν πίεση και να κινδυνεύσουν με ισοφάριση, αλλά ούτε και να διεκδικήσουν με αφέλεια πολλά περισσότερα από το τελικό 1-2.

Σκόρερς: 5′ Μπακάλης / 18′ Μπάκας, 43′ Βασιλείου.

Διαιτητής: Σιντος.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ.: Άλλας, Τασιαδάκης, Δασκαλάκης, Νάτσιος, Χαντζάρας, Τσαούσης, Κοτσίρης, Σαρατσόπουλος, Λιούμης, Πόθας, Μπακάλης (Σουρής, Δούκας, Δανέζης, Μπέκος, Ντάλας).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Σταμούλης, Κουκης, Αμασιάδης, Παπανικολάου, Καστορας, Καράι, Δουζένης, Βασιλείου, Μπάκας, Ναζεράι, Ντούρο (Βασιλόπουλος, Θαναηλάκης, Βασιλακάκης).