Κ16: Κεραυνός Πετρ.-Α.Ο.Περιστερίου 2-0

Ποδαρικό με το… αριστερό για το δεύτερο παιδικό τμήμα του Α.Ο. Περιστερίου που υποχρεώθηκε στην πρώτη του ήττα για το 2019, αντιμετωπίζοντας το αντίστοιχο συγκρότημα του Κεραυνού Πετρούπολης.

Στο 10ο παιχνίδι τους για τον όμιλο “Ευ αγωνίζεσθαι – Δυτικών Προαστίων” του Soccerlink, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πολύδωρου Τσίγκου είχαν δικό τους το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο… κατόρθωσαν να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με 0-0, αφού έχασαν 2-3 κλασικές ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, αλλά και πέναλτι (Παπαδάτος)!

Στην επανάληψη τα πράγματα γύρισαν… τούμπα, με τον Κεραυνό να παίρνει τα ηνία της αναμέτρησης και να κάνει όσα δεν έκαναν οι αντίπαλοί του προηγουμένως. Οι Πετρουπολιώτες αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους, πέτυχαν δύο γκολ και έφτασαν χωρίς να απειληθούν στην επικράτηση (2-0).