Κ16: Καλαμάκι – Ήφαιστος Π. 2-5

Παιχνίδια στο οποίο δεν αμφισβητήθηκε η ανωτερότητα της Κ16 του Ηφαίστου Περιστερίου ήταν αυτό με αντίπαλο το αντίστοιχο συγκρότημα του Καλαμακίου, στο γήπεδο Αλίμου Β’.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Καριώτη “τελείωσαν” ουσιαστικά την αναμέτρηση από το πρώτο μέρος, με σκορ ημιχρόνου 0-3 και στην επανάληψη έριξαν λίγο ρυθμούς και με επιμέρους σκορ 2-2, διαμορφώθηκε το τελικό 2-5.

Λίγο πριν την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού και με τις αλλαγές των γηπεδούχων να έχουν ολοκληρωθεί, τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας, Ψαράκος και συστήθηκε η αποχώρησή του από το παιχνίδι.

Ο Δημήτρης Καριώτης απέσυρε τον Λιούκα για το υπόλοιπο του αγωνιστικού χρόνου και οι δύο ομάδες συνέχισαν με δέκα παίκτες και αριθμητική ισορροπία.

Σκόρερς: 60′, Κώτσιας, 62′ Γιαουπλάρι / 19′ Ιακώβου, 24′ Λιούκας, 26′ Κολοκώτσιος, 44′ Μαστροκώστας, 49′ Καρούμπης.

Διαιτητής: Φωτάκος. Βοηθοί: Νικολάρης, Σουλαντίκας.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Τσέκερης, Στασινόπουλος, Περιστέρης, Ιακώβου, Πετράς, Λαμπρόπουλος, Τζαβάρας, Μαχαίρας, Λιούκας, Μαστροκώστας, Κακουλίδης (Κολοκώτσιος, Καρβουνιάρης, Καρούμπης, Καριώτης, Φράρος, Γαλλιός, Βλαχιώτης).