Κ16: Ιπποκράτης – Ηρακλής 1-2

Νίκη με ανατροπή για την Κ16 του Ηρακλή στο τοπικό ντέρμπι με το αντίστοιχο συγκρότημα του Ιπποκράτη, το απόγευμα της Κυριακής.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Βασίλη Καραγκούνη έκλεισαν με το υπέρ τους 1-0 το πρώτο μέρος, ενώ είχαν αλλά ξόδεψαν ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμα.

Αντιστρόφως ανάλογη η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, με το συγκρότημα του Αργύρη Πούλου (κοουτσάρισε ο Σπύρος Ζησόπουλος) να πιέζει, να βρίσκει νωρίς γκολ ισοφάρισης και να επιβραβεύεται με γκολ – τρίποντο στις καθυστερήσεις.

Σκόρερς: 23′ Παππάς / 47′ Βασιλόπουλος, 70′ Γιάφαλης.

Διαιτητής; Μπακογιάννης. Απέβαλλε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων τον Ρακιντζάκη για εξύβριση αντιπάλου.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Ματθαίος, Πατέλης, Ρακιντζάκης, Παλασκώνης, Διαμαντόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Κουμουνδούρος, Παπαλάιος, Παππάς, Καπετανάκης, Βαλμάς (Μηδελλιάς, Πετάκος, Θεοδωρακάκης, Χανης, Νικολακόπουλος).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σταυρόπουλος, Κολιτσόπουλος, Καρύδης Κιάρρι, Ηλιόπουλος, Γαβριελάτος, Λουκάς Κ., Πούλος, Γκέρος Ν., Μπούρδος (Solarevic, Μέξας, Γιαφαλης, Λουκάς Ν., Χριστόπουλος, Βασιλόπουλος).