Κ16: Θύελλα Π. – Αγ. Ιεροθεος 2-1

Η Θύελλα Περιστερίου αξιοποίησε τις ευκαιρίες της στην επανάληψη και τιμώρησε την αφλογιστία του Αγίου Ιεροθέου στο (δικό του) πρώτο μέρος, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 2-1.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πάρι Πάτσιου δεν έφτασαν στα στάνταρντς απόδοσης προηγούμενων αγώνων και δέχθηκαν μάλλον με ανακούφιση το γεγονός ότι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με το 0-0.

Κυνικοί στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου με την έναρξη της επανάληψης, πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, αλλά το συγκρότημα του Νικήτα Κατσίπη αντέδρασε και μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ είχε και (οριζόντιο) δοκάρι (Λέβας).

Σκόρερς: 39′ Λίτσο, 46′ Μπόλης / 67′ (πεν.) Καράι.

Διαιτητής: Κοσμαδάκης.

ΘΥΕΛΛΑ: Παπαδόπουλος, Μπραχίμι, Χίλα, Σπανός, Βάσα, Τζουρμανάς Αλ., Λίτσο, Αλιάι Αλ., Ζάγκας, Ζούγρας, Μπόλης (Κουτσομπίνας).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Αμασιάδης, Κούλης, Θαναηλάκης, Ρίρα, Κάστορας, Βασιλάκος, Βασιλείου, Λέβας, Καράι, Ντούρο (Βασιλακάκης, Δουζένης, Ναζεράι, Ρηνάκης, Πατσης).