Κ16: Ήφαιστος Π. – Άτταλος 3-0

Με κεκτημένη ταχύτητα από το 2018, η Κ16 του Ηφαίστου Περιστερίου άνοιξε με νίκη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις και στη νέα χρονιά, επικρατώντας με σκορ 3-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Άτταλου, στην πρεμιέρα του New Year Cup του Soccerlink.

Με γκολ των Κολοκώτσιου, Μαστροκώστα και σκορ ημιχρόνου 2-0, η ομάδα του Δημήτρη Καριώτη κάθισε στη θέση του οδηγού της αναμέτρησης και την έλεγξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με τον Λιούκα να σκοράρει στην επανάληψη και να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Επόμενο παιχνίδι, στις 13.15 το μεσημέρι της Πέμπτης, στο “Kifisos”, με αντίπαλο την Σχολή Ολυμπιακού Αιγάλεω.

Αγωνίστηκαν οι Τσέκερης, Καριώτης, Μαχαίρας, Φράρος, Καρούμπης, Βυτινιώτης, Πετράς, Κακουλίδης, Λιούκας, Κολοκώτσιος, Μαστροκώστας, Περιστέρης, Σίνα, Στασινόπουλος, Γαλλιός, Βλαχιώτης, Λαμπρόπουλος, Ιακώβου.