Κ16: Ήφαιστος – Άρης Πετρ. 6-0

Για ένα ημίχρονο άντεξε η πολυπρόσωπη άμυνα του Άρη Πετρούπολης, στο ΕΑΚ Ηφαίστου, δοκιμάζοντας την υπομονή και την επιμονή των γηπεδούχων.

Αλλά όταν η Κ16 του Ηφαίστου βρήκε τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα, όλα έγιναν ευκολότερα.

Το γκολ με το οποίο οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Καριώτη πήραν προβάδισμα τέσσερα λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους, ακολούθησαν άλλα πέντε στην επανάληψη, υπογράφοντας το επιβλητικό 6-0, που τους έστειλε και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με τον Ατρόμητο, παραμένοντας αήττητοι μετά από 6 αγωνιστικές (5 νίκες, 1 ισοπαλία).

Σκόρερς: 31′ Κακουλίδης, 38′ Μαστροκώστας, 40′, 59′, 68′ Λιούκας, 65′ Μαχαίρας / –

Διαιτητής: Ευθυμίου.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Καριώτης, Στασινόπουλος, Περιστέρης, Σίνα, Ιακώβου, Λαμπρόπουλος, Φράρος, Κακουλίδης, Λιούκας, Κολοκώτσιος, Μαστροκώστας (Πετράς, Βυτινιώτης, Γαλλιός, Τσέκερης, Καρβουνιάρης, Μαυρομάτης, Μαχαίρας).

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Νότι, Τσουμαρης, Σταθιανός Δ., Σταθιανός Ζ., Καγκιας, Γκότσης, Μπονώρας, Αποστολας, Ιωαννίδης, Ντονικιάν, Νικολίνας (Μεριανος, Κυριάκης).