Κ16: Ζέφυρος – Φοίνικας 0-3

Με εξαίρεση το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο, η ανωτερότητα της Κ16 του Φοίνικα Περιστερίου ήταν εμφανής στον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Αιγάλεω και το τελικό 0-3 ήρθε απόλυτα φυσιολογικά.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με σκορ 0-1 από το αυτογκόλ των γηπεδούχων, σε διαγώνια μπαλιά του Βάββα και προσπάθεια του Χάβαρη να τελειώσει τη φάση.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν άλλα δύο τέρματα μεταξύ των τελικών προσπαθειών που επιχείρησαν με προβολή του Σταυρινού από σέντρα του Βάββα και ριμπάουντ-γκολ του Βάββα, μετά από σέντρα του Χάβαρη και σουτ του Δέλγα που αποκρούστηκε.

Σκόρερς: – / 27′ αυτογκόλ, 43′ Σταυρινός, 51′ Βάββας.

Διαιτητής: Ματσούκας. Βοηθοί: Θωμάς, Μπαλογιάννης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Κακουριώτης, Κύρτσιος, Λεγκεγκάι, Φακιδάρης, Γιώτης, Μπούζο, Σταυρινός, Δέλγας, Χάβαρης, Βάββας, Δρέσιος (Λαμπρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κοντός, Καλαντζής).