Κ16: Ελπίδα Αγ.Αν. (3) – Ιπποκράτης 1-1

Το λες και μαγική εικόνα, τουλάχιστον ως προς τον τρόπο με τον οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση των Κ16. Ελπίδας (3) και Ιπποκράτη, στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.

Σ’ ένα πρώτο ημίχρονο, που οι φιλοξενούμενοι είχαν πολλές και πολύ καλές ευκαιρίες για να πάνε με ξεκάθαρο προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων, τελικώς δεν υπήρξε σκορ (0-0).

Και στην επανάληψη, με την εικόνα να μην είναι πολύ διαφορετική, αλλά την Ελπίδα να βρίσκει εκείνη γκολ και να προηγείται από το 45′, ο Ιπποκράτης “έκλεψε” τον βαθμό της ισοπαλίας, ισοφαρίζοντας στην τελευταία φάση του αγώνα!

Σκόρερς: 44′ Γιατράς / 70′ Μπαριανος.

Διαιτητής: Βρανάς.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Ματθαίος, Λιορης, Γραμματικός, Ρακιντζάκης, Θεοδωρακόπουλος, Παπαλάιος, Παππάς, Ανδριώτης, Καπετανάκης, Μηδελλιάς, Πολυχρονάκης (Παπαθεοδώρου, Βαλμάς, Μπαριανος).