Κ16: Ελπίδα Αγ.Αν. – Ηρακλής 1-2

Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη και δύο στα δύο στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ για την Κ16 του Ηρακλή Περιστερίου, που αυτή τη φορά επικράτησε επί της Ελπίδας Αγ. Αναργύρων με σκορ 1-2.

Με το γκολ του Ζάρκαλη, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Γιάννη Λιβαθινού πήραν προβάδισμα στο σκορ, αλλά δεν το διατήρησαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους, πηγαίνοντας με το ισόπαλο 1-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Ο Κομπορόζος που ήρθε από τον πάγκο στην επανάληψη ήταν αυτός που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενουμένων, σ’ ένα παιχνίδι που ήταν ανοικτό, με εκατέρωθεν διεκδικήσεις.

Διαιτητής: Μπόντζος.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μαυρομάτης, Κάβουρας Ε., Κωνσταντινίδης, Ντεκας, Παπαιωάννου, Καζλαρης, Φευγας, Λωλης, Μαρκοτσάι, Μαραγκός, Φούκας (Κατσιαδας).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καρπαθάκης, Σιταράς, Μηλιάς, Χρηστίδης, Ζάρκαλης, Κουκλοτίδης, Καγιάννης, Λέτσκα, Χριστοδούλου, Μαγκίτσας, Κηπουρός (Κομπορόζος, Γκρίελας).