Κ16: Ελπίδα Αγ. Αν. – Ανθούπολη 3-2

Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη, η Κ16 της Ανθούπολης επέστρεψε στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων και θα μπορούσε να είχε φέρει και τα παιχνίδι στα ίσα αν είχε υποδειχθεί η “εσχάτη των ποινών” στην ανατροπή του Πισιμίση από τον αντίπαλο γκολκίπερ κοντά στην εκπνοή.

Για το τελικό 3-2 πάντως το κύριο μερίδιο ευθύνης δεν βαρύνει την διαιτησία, αλλά το νωθρό ξεκίνημα των φιλοξενουμένων που για μία ακόμη φορά τους έβαλε πίσω στο σκορ και μάλιστα με τρία τέρματα από το 20ό λεπτό της αναμέτρησης!

Σκόρερς: 4′ Κολοβός, 7′ Κάβουρας, 20′ Παναγόπουλος / 38′ Κανταρης, 59′ Ροΐδης.

Διαιτητής: Τσιλιγιάννης.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μάρκου, Κάβουρας Ε., Κωνσταντινίδης, Ντέκας, Παπαϊωάννου, Παναγόπουλος, Λωλης, Κολοβός, Φούκας, Πρόκου (Μαυρομάτης).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μπουζούκης, Σαββίδης, Λανάι, Παπλωματάς, Λυμπερόπουλος, Καλούδης, Πισιμίσης, Κανταρης, Αγγελούδης, Ακπάτα, Ροΐδης (Μανιάτης).