Κ16: Ελευθερούπολη-Α.Ο.Περιστερίου 1-0

Αναμέτρηση μεταξύ δύο ισοδύναμων τμημάτων, αυτή των Κ16, Ελευθερούπολης και Α.Ο. Περιστερίου, στο γήπεδο Νέας Ιωνίας, που ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων (1-0), δείχνοντας από νωρίς ότι θα κριθεί στο γκολ.

Το γκολ που δεν βρήκαν οι φιλοξενούμενοι στα μεταξύ άλλων δύο τετ α τετ του πρώτου ημιχρόνου, το βρήκαν οι γηπεδούχοι με την έναρξη της επανάληψης και σουτ εκτός περιοχής.

Ο υπόλοιπος αγωνιστικός χρόνος κύλισε χωρίς σπουδαίες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και το 1-0 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Δεσύλλας.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Δαλέκος, Μάνα, Κλωτσοτύρας, Αζεμάι, Καπατσούλιας, Χαλεβελάκης, Μπρουζούκης, Μπαζε, Lysota, Ταντης, Παππάς (Φράγκος, Πορφυρόπουλος, Κουρουξίδης).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Πετρίδης, Ροζης, Καραμπέκιος, Σπυρόπουλος, Δημόπουλος, Μπογιατζής, Παπαχριστοδούλου, Βασιλόπουλος, Τατίογλου, Ματσούκας, Παπάς (Κλουβάτος, Μπέτσης, Παπαδάκος).