Κ16: Α.Ο. Περιστερίου – Τράχωνες 1-0

Δεν ήταν σε καλή βραδιά, αλλά ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες από την αντίπαλό της η Κ16 του Α.Ο. Περιστερίου και επιβλήθηκε με σκορ 1-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος των Τραχώνων, στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Μετά το μοιρασμένο και “άκαρπο” πρώτο μέρος (0-0), οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σάκη Αναστασόπουλου βρήκαν γκολ με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου της επανάληψης με τον Κατσίκη, που είχε και δοκάρι λίγες στιγμές αργότερα, ωστόσο παρολίγο στην εκπνοή να δεχθούν γκολ ισοφάρισης.

Ήταν η πέμπτη νίκη σε 8 παιχνίδια για τον Όμιλο, που συνεχίζει αήττητος στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος – έχει και 3 ισοπαλίες.

Σκόρερ: 50′ Κατσίκης / –

Διαιτητής: Ευθυμίου. Βοηθοί: Βαρζάκης, Σιδερης.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Δαούλας, Δουλής, Θεοδωρόπουλος, Λυμπέρης, Πλευρίτης, Παπαχριστοδούλου, Παντελής, Κοριώζος, Κατσίκης, Μπαρδάκης, Παπαδάτος (Βότσι, Φατούρος, Πήλιουρας, Μανος, Λίτος).

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Μιμηγιάννης, Κάβουρας, Καραμπάτσης, Παλαμαρης, Πηγουνάκης, Φαλιδας, Λιοπύρης, Πανίτσας, Σουτζίδης, Μπράτσι, Φουστέρης (Δημητράκος, Σιακαβέλλας).