Κ16: Α.Ο. Ιλίου – Ήφαιστος 4-1

Με την αυτοπεποίθηση ενός γκολ από τα… αποδυτήρια και πολλαπλάσια αποφασιστικότητα αυτής των φιλοξενουμένων, η Κ16 του Α.Ο. Ιλίου έκλεισε με ισχυρό προβάδισμα νίκης το πρώτο μέρος της αναμέτρησης και διαχειρίστηκε χωρίς πρόβλημα το δεύτερο 35λεπτο, για να φτάσει στη νίκη και να κάνει το 2/2 στο ΔΑΚ Ιλίου.

Η προσπάθεια του Ηφαίστου να ξαναμπεί στο παιχνίδι με την έναρξη της επανάληψης δεν είχε συνέχεια, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο επιμέρους σκορ (1-1), διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Σκόρερς: 1′ Πόπας, 20′ και 67′ Τζόκας, 35′ Κουτσιομπέλας / 40′ Ευθυμιάδης.

Διαιτητής: Τράντας

Α.Ο. ΙΛΙΟΥ: Κατσιβας, Σαμετάι, Κολιός, Ζορμπάς, Λαμπίρης, Λύρος, Σκαμάνης, Κουτσιομπέλας, Μανιφαβας, Πόπας, Τζόκας (Νατσης, Χατζηγιάννης, Μολφέτας, Θερμογιάννης, Κατσαρός).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Ρήγας, Βίτσας Ε., Κοσμίδης, Χατζούδης, Γκέρτσο, Τσέλιος, Ντόστι, Ευθυμιάδης, Βασιλειάδης, Κούμε, Σταθής (Βίτσας Μ.).