Κ16: Αττικός – Α.Ο. Περιστερίου 2-6

Με το ευρύ 2-6 επικράτησε η Κ16 του Α.Ο. Περιστερίου, στην Ακαδημία Πλάτωνος, επί του αντίστοιχου συγκροτήματος του Αττικού και έκανε το 2/2 στον Α’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Άργησαν δέκα λεπτά να μπουν στο κλίμα της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι και στον χρόνο αυτό ο Αττικός είχε δύο δοκάρια και διεκδίκησε ανεπιτυχώς το προβάδισμα στο σκορ.

Όταν οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Σάκη Αναστασόπουλου πήραν τα ηνία του παιχνιδιού, η νίκη ήρθε απόλυτα φυσιολογικά, κλείνοντας το πρώτο μέρος με σκορ 0-2 και εκτοξεύοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 2-6 στην επανάληψη.

Σκόρερς: 45′ Αλεφραγκής, 51′ Μίχας / 31′, 39′ Κατσίκης, 34′, 54′ Παπαδάτος, 49′ Παπα, 67′ Φατούρος.

Διαιτητής: Νταρακλίτσης.

ΑΤΤΙΚΟΣ: Μακρής, Μπαμπούρα, Παππάς, Μπίμπα, Μίχας, Ανδρόνικος, Αλεφραγκής, Χοντο, Σάχου, Κοντόπουλος, Κορμπάκης (Λυκούσης, Βαλέρας, Τρικούπης, Καραμπόγιας, Στούκας, Κόντης).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανος, Δουλής, Θεοδωρόπουλος, Λάζη, Πήλιουρας, Πλευρίτης, Παντελής, Παπα, Κατσίκης, Παπαδάτος, Πετρίδης (Φατούρος, Βότσι, Κοριώζος, Σαγρής, Αμπαρτζίδης)