Κ16: Ατρόμητος Αθ. – Α.Ο.Περιστερίου 0-2

Με νίκη στο Νταμάρι επί του αντίστοιχου συγκροτήματος του Ατρομήτου Αθηνών, άνοιξε το βιβλίο των φετινών επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων η Κ16 του Α.Ο. Περιστερίου!

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, δημιούργησε και έχασε φάσεις για γκολ, ωστόσο ο Όμιλος ήταν αυτός που κόντρα στη ροή άνοιξε το σκορ, με πλασέ του Ματσούκα πάνω από τον τερματοφύλακα και το 0-1 ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η επανάληψη είχε λιγότερες τελικές προσπάθειες και χαμηλότερο ρυθμο, αλλά στο ίδιο μοτίβο και κόντρα επίθεση, ο Ματσούκας “έσπασε” τη μπάλα δίπλα στον Παπά και αυτός διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Σκόρερς: – / 29′ Ματσούκας, 50′ Παπάς.

Διαιτητής: Παντελής.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Κικίδης, Χύκα, Δαρδαμάνης, Καγιάς, Πιστιόλας, Δημοσθενιάδης, Καψής, Πούλος, Φανος, Τσανάι, Λοϊζίδης (Μανδρώνης, Σιατούλης, Σεφεράι, Γκιζάνης, Μάκος).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Παπαδάκος, Ροζης, Καραμπέκιος, Μπογιατζής, Μάρκου, Δημόπουλος, Σπυρόπουλος, Παπαχριστοδούλου, Ματσούκας, Παπάς, Βασιλόπουλος (Κλουβάτος, Τσιφτσής, Πετρίδης).